wtorek 15 listopada
godz. 18.00 – 21.00
Centrum Praw Kobiet oddział we Wrocławiu
(brak miejsc)

Kobietostan - twórcze warsztaty rozwojowe dla kobiet

Odkryj, poznaj, eksploruj możliwości własnego głosu poprzez pracę indywidualną i grupową – od solowego mruczenia aż do śpiewu polifoniczego. Warsztaty będą miały charakter otwarty i twórczy: będziemy na nich rozmawiać o sile i słabości naszego głosu, starając się go odkryć na nowo i polubić. Będziemy mruczeć, śpiewać i rozmawiać w bezpiecznym, kobiecym gronie. Z naszych rozmów utkamy wspólny manifest, wzmacniając się nawzajem i budując siostrzeństwo. Do udziału w warsztacie nie są potrzebne żadne umiejętności wokalne, jedynie otwartość, ciekawość i chęć spotkania.
Warsztaty prowadzone będą przez członkinie Stowarzyszenia Kolektyw Kobietostan, wrocławskiej organizacji równościowej, działającej na rzecz społecznej inkluzji i równouprawnienia poprzez wykorzystanie narzędzi sztuki, zwłaszcza teatru.
Warsztaty są wydarzeniem towarzyszącym pokazowi spektaklu „Kobietostan. Chór na jedną aktorkę”, na który zapraszamy do Impart Cafe w piątek 25 listopada na godz. 19.00. Prezentacja spektaklu połączona będzie z panelem dyskusyjnym pt. „Jak przeciwdziałać przemocy ze względu na płeć?” z udziałem zaproszonych gościń. Wstęp na to wydarzenie będzie bezpłatny dla wszystkich uczestniczek warsztatu.
Zapisy na warsztat przyjmujemy pod adresem kontakt@kobietostan.pl do piątku 11 listopada lub do wyczerpania miejsc.
Wydarzenie realizowane w ramach projektu „Teatr – przestrzeń spotkania” dofinansowywanego ze środków Gminy Wrocław.

niedziela 27 listopada
godz. 18.00 – 21.00
Impart Cafe we Wrocławiu
(brak miejsc)

 

 

 

Warsztaty rozwojowe dla kobiet „Siła głosu – siła kobiety”

 

Zapraszamy na warsztaty rozwojowe dla kobiet pod tytułem „Siła głosu – siła kobiety”, które odbędą się 27 listopada w Impart Cafe.

Odkryj, poznaj, eksploruj możliwości własnego głosu poprzez pracę indywidualną i grupową – od solowego mruczenia aż do śpiewu polifoniczego.

 Spotkanie będzie miało charakter otwarty i twórczy: będziemy na nich rozmawiać o sile i słabości naszego głosu, starając się go odkryć na nowo i polubić. Będziemy mruczeć, będziemy śpiewać, będziemy rozmawiać w bezpiecznym, kobiecym gronie. Z naszych rozmów utkamy wspólny manifest, wzmacniając się nawzajem i budując siostrzeństwo. Do udziału w warsztacie nie są potrzebne żadne umiejętności wokalne, jedynie otwartość, ciekawość i chęć spotkania.

 Warsztaty prowadzone będą przez członkinie Kolektywu Kobietostan, wrocławskiej organizacji równościowej, działającej na rzecz społecznej inkluzji i równouprawnienia poprzez wykorzystanie narzędzi sztuki, zwłaszcza teatru.

 Warsztaty są wydarzeniem towarzyszącym pokazowi spektaklu „Kobietostan. Chór na jedną aktorkę”, na który zapraszamy do Impart Cafe w piątek 25 listopada na godz. 19.00.

 Wówczas prezentacja spektaklu połączona będzie z panelem dyskusyjnym pt. „Jak przeciwdziałać przemocy ze względu na płeć?” z udziałem zaproszonych gościń: Agnieszki Bresler (Prezeska Stowarzyszenia Kolektyw Kobietostan), Leny Bielskiej (Trenerka Siły i Rozwoju, Fundacja HerStory) oraz Natalii Borysewicz (Prawniczka występująca z ramienia Centrum Praw Kobiet).

 Zapisy na warsztat przyjmujemy pod adresem kontakt@kobietostan.pl do piątku 25 listopada lub do wyczerpania miejsc.

Wydarzenie realizowane w ramach projektu „Teatr – przestrzeń spotkania” dofinansowywanego ze środków Gminy Wrocław.

środa 30 listopada
godz. 17.00 – 20.00
Impart Cafe we Wrocławiu
(wstęp wolny)

ZAPISY kontakt@kobietostan.pl (do 28.11 lub do wyczerpania miejsc).

Teatr Wykluczonych - jak robić teatr zaangażowany społecznie?

 

Jeśli pracujesz z osobami społecznie wykluczonymi i chcesz zacząć korzystać w swojej pracy z narzędzi teatralnych LUB jesteś artyst_ą teatru i chcesz podjąć się pracy w obszarze społecznego wykluczenia ten warsztat kierujemy właśnie do Ciebie!

Zapraszamy aktorów i aktorki, reżyserów i reżyserki, pedagogów i pedagożki, pracowników i pracowniczki socjalne, wychowawców i wychowawczynie, nauczycieli i nauczycielki, psychologów i psycholożki, kuratorów i kuratorki na 3-godzinny warsztat wprowadzający do pedagogiki teatru nastawionego na budowanie zespołowości, współdziałania i współtworzenia.

Zapoznamy Was z narzędziami teatralnymi z zakresu budowania zespołowości, które posłużyć mogą zarówno w inicjowaniu pracy teatralnej, jak i prowadzeniu innych procesów grupowych w środowiskach osób wykluczonych.

Warsztat ma na celu propagowanie metody teatru społecznego, dynamicznie rozwijającej się w Polsce i na świecie gałęzi (re)socjalizacji poprzez sztukę, skierowanej na rozwój empatii, nabywanie nowych kompetencji społecznych, przeciwdziałanie agresji, motywowanie i samorozwój.

Warsztaty prowadzone będą przez członkinie Kolektywu Kobietostan, wrocławskiej organizacji równościowej, działającej na rzecz społecznej inkluzji i równouprawnienia poprzez wykorzystanie narzędzi sztuki, zwłaszcza teatru 👀

ZAPISY przyjmujemy pod adresem kontakt@kobietostan.pl do 28 listopada lub do wyczerpania miejsc.

Wydarzenie realizowane w ramach projektu „Teatr – przestrzeń spotkania” dofinansowywanego ze środków Gminy Wrocław. 

Jedna odpowiedź

  1. I really like your writing style..Its so easily understandable. You can visit my blog at https://similar.my.id and then maybe you can share your thought about mine.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *